Arhīvs

Nr. 41

novembris-decembris 2014

Nr. 40

jūlijs-augusts 2014

Nr. 39

februāris-marts 2014

Nr. 38

novembris-decembris 2013

Nr. 37

septembris-oktobris 2013

Nr. 36

jūlijs-augusts 2013

Andrija Likova

Andrija Likova, Mag. Psych., psihologs, SIA Komercizglītības centrs pasniedzēja-konsultante

Autora raksti


ANDRIJA LIKOVA, Mag. Psych., psihologs, SIA Komercizglītības centrs pasniedzēja- konsultante
Darba organizācija01.11.2011.

Vadītājs vīrietis, vadītāja sieviete – psiholoģiskās atšķirības

Psiholoģiskās atšķirības starp vīriešiem un sievietēm apvienojumā ar vadītāja lomu jau izsenis izaicinājušas daudzus pētniekus pievērsties atbilžu meklēšanai. Jāteic, ka tēmas intriģējošais aromāts vēsta gan par apgarotiem dzimumlomu stereotipiem zem smagās konkurences nastas, gan par emocionālās izturības spēlēm, gan psiholoģisko briedumu. Tomēr taisnības labad jāteic, ka jau sen psiholoģijā tiek likts uzsvars uz nobriedušas personības nozīmi, nedalot to dzimumos.

Andrija Likova, psiholoģijas zinātņu maģistrs, SIA Komercizglītības centrs pasniedzēja – konsultante
Darba organizācija01.09.2011.

Psiholoģiskās robežas sava laika organizēšanā komunikācijas kontekstā

Jūs mani nespēsiet ieraudzīt, jūs varēsiet tikai mani sajust un arī tikai tad, ja esat apzināta, vesela personība. Izsenis cilvēkiem tīk ticēt tam, ko tie spēj ieraudzīt, tomēr daudz kas cilvēka psihē tiek glabāts kā liels noslēpums, ar kuru iespējams iepazīties tikai daļēji. Psiholoģiskās robežas no fiziskajām atšķiras ar to, ka ir neredzamas, neapzinātas. Tas ir dzīves baudīšanas iežogojums, kuru mēs iegūstam, pateicoties vecākiem, ģenētikai un videi, kurā augām un dzīvojam pašlaik.

Andrija Likova, Mag. Psych., psihologs, SIA Komercizglītības centrs pasniedzēja-konsultante
Psiholoģija01.05.2011.

Vadītāja tuvāko cilvēku loks

Vēlos dalīties ar jums pieredzē ar stāstiem par vadītāja tuvāko cilvēku loku, tā psiholoģisko nozīmi un personīgajām robežām. Kā tuvākos cilvēkus vēlētos aplūkot ģimeni, tās nozīmi un ietekmi sevis izpratnei saistībā ar vadītāja lomu. Kas īsti pieder pie tuvāko cilvēku loka - ģimene, draugi, kolēģi, darījuma partneri? Jautājums ietver psiholoģiskās robežas - kur mēs tās novelkam, ja vispār novelkam. Tuvo cilvēku loks mums katram ir savs, tas izriet gan no mūsu personības vajadzībām, gan dzīvesstila. Ja cilvēks pieder kādai grupai, tad viņš var attīstīties, atrast savu identitāti. Robežas kalpo, lai varētu gan norobežoties, gan būt kopā ar tuviniekiem.

Andrija Likova, psiholoģijas zinātņu maģistrs, SIA Komercizglītības centrs pasniedzēja – konsultante
Psiholoģija01.02.2011.

Apzinātā un neapzinātā konkurence

Vārds „konkurence” mums jau no laika gala liek iekšēji notrīcēt. Konkurence mūsdienās ir kā saskarsmes karaliene, ar visām savām greizsirdības jūtām, aizdomīgajām domām un steidzīgo uzvedību. Tiek postulēta konkurences varenība, nozīmība, slavinātas labās īpašības, acis pieverot uz izcelsmes negācijām, kuras, viegli plivinot savus viltus amora spārnus, noraugās uz tiem, kuri vēlas viņu uzrunāt.


Andrija Anstrauta, psiholoģijas zinātņu maģistrs, SIA Komercizglītības centrs pasniedzēja – konsultante
Psiholoģija01.06.2010.

Laiks sev un saviem mīļajiem

Kā vasaras atvaļinājumu priekšvēstnesis vēlos dalīties ar jums cilvēciskajās vājībās un noskaņās. Ja atvaļinājumu laikā esat ieinteresēts būt patiess pret sevi un savu ģimeni, tad šis raksts jūs noteikti uzrunās, paliekot jūsu domās un sirdīs. Lielākā daļa cilvēku atvaļinājumu pavada kopā ar savām ģimenēm, dzīvo savu ģimenes cilvēka dzīvi ar vajadzībām, vērtībām, lēmumu pieņemšanu kaut vai par to, kā pavadīs atvaļinājumu. Pārdomas rada vajadzību pēc ierastā, - vai spēšu atpūsties, neskrienot uz darbu katru trešo dienu, lai nepalaistu ko nozīmīgu garām, kontrolētu notiekošo, vai labāk ļauties un baudīt pilnvērtīgi brīvās dienas, atrodot laiku sev un saviem mīļajiem.

Andrija Anstrauta, psiholoģijas zinātņu maģistrs, SIA Komercizglītības centrs pasniedzēja – konsultante
Darba organizācija01.04.2010.

Darbs uz mājām, mājas uz darbu

Apzināti vai neapzināti mēs, mājās esot, pārdzīvojam darba dzīvi un darbā - mājas dzīvi, tas ir dabīgi. Kāda būtu jūsu dzīves vērtība, ja nebūtu darba vai ģimenes? Domāju, ka šis jautājums liek paskatīties uz sevi tiešāk un atklātāk. Medijos saskaramies ar ieteikumiem par to, kā nodalīt vienu no otra, lai spētu pilnvērtīgi dzīvot, ievērojot visus psihohigiēnas noteikumus. Tomēr realitātē cilvēks ir viens vesels, un domas, emociju dzīve un uzvedība ir cieši saistītas.

Andrija Anstrauta, psihologs, SIA Komercizglītības centrs pasniedzēja, konsultante
Personālvadība01.06.2009.

Emocionālā drošība - garants lojalitātei?

Emocionālās drošības svārstībām gards kumosiņš ir cilvēka izjustās bailes uzsākt sarunu ar uzņēmuma vadību par to, kas viņu nomāc. Cilvēks iekapsulējas savās bailēs par to, kādas būs sekas, un pateicoties dabas dotajām adaptācijas spējām, kļūst līdzatkarīgs. Tas var būt abpusējs process, jo tikpat labi vadītājam var būt grūti runāt par notiekošo, tāpēc atstāt visu kā bijis, vai mainīt kādu sistēmu bez pārrunāšanas ir ērtāk.

 

Žurnāla "Biznesa Psiholoģija" izdevējs: SIA “Business Psychology”, Reģ. Nr. 40103579279, Tālrunis: +371 29119520
www.biznesapsihologija.lv © SIA “Business Psychology”