Arhīvs

Nr. 41

novembris-decembris 2014

Nr. 40

jūlijs-augusts 2014

Nr. 39

februāris-marts 2014

Nr. 38

novembris-decembris 2013

Nr. 37

septembris-oktobris 2013

Nr. 36

jūlijs-augusts 2013

Ieva Zēģele

Ieva Zēģele

Autora raksti


Ar SIA Next Level līdzīpašnieku un spēļu satura ģenerētāju Andreju Kļaviņu sarunājās Ieva Zēģele
Darba organizācija01.04.2014.

Sociālās spēles kā bizness un izziņas instruments

Datorspēļu bizness mūsdienās apgrozījuma ziņā ir pārspējis gan mūzikas industriju, gan filmu industriju. Arī mazajā Latvijā ir uzņēmumi, kuri šeit ir labi nopelnījuši ar sociālo tīklu spēlēm un pašlaik cenšas lauzties starptautiskajā tirgū. Taču datorspēle nav tikai izklaides, laika nosišanas vai atkarības veids. Spēle var būt arī ļoti noderīgs mācību, izziņas un izglītošanas instruments. Par to stāsta SIA Next Level līdzīpašnieks un spēļu satura ģenerētājs Andrejs Kļaviņš.

Ar rotu mākslinieku Gunti Lauderu sarunājās Ieva Zēģele
Māksla01.04.2014.

Rota kā mākslas darbs individuālam akcetam

Amatnieks rada rotas pēc visiem zināmām skicēm, bet māksliniekam katra rota ir individuāls mākslas darbs. Šādas rotas tiek augstu novērtētas gan ārzemēs, gan arī pie mums, un tās visbiežāk izvēlas spilgtas personības, kuras labprāt pasvītro savu individualitāti. Par to stāsta viens no tiem, kuri nes Latvijas rotas pasaulē - rotu mākslinieks Guntis Lauders.

Ar SIA Eko Osta īpašnieku Andreju Laškovu sarunājās Ieva Zēģele
Vadība01.02.2014.

Domājot par vidi, veicinot zaļo infrastruktūru

Tāpat kā austrumu filozofijā ir četras stihijas, arī darbs atkritumu pārstrādē saistīts ar četriem pamatelementiem – ūdeni, zemi, gaisu un uguni. No ūdens tiek aizvākti naftas atkritumi, no zemes – dažādas ķimikālijas, autogāze padara tīrāku gaisu, bet uguns pārstrādā nolietotas riepas. SIA Eko Osta, SIA Eko Gāze un SIA E Daugava īpašnieks Andrejs Laškovs ar savu iniciatīvu ir piesaistījis daudz darbinieku, kuriem šī nozare, tāpat kā pašam īpašniekam, ir hobijs. Kopā viņi ir radījuši veiksmīgu biznesu, kas ir padarījis Latvijas vidi tīrāku.

Ar SIA MM dizains vadītāju Arni Berholdu sarunājās Ieva Zēģele
Vaļasprieks14.06.2013.

Kurš kuru audzina – biškopis bites vai bites biškopi

Mana interese par biškopību patiesībā radās pilnīgi nejauši. Gribēju iegādāties nelielu īpašumu Ādažos. Saimniece bija ar mieru par pieņemamu cenu pārdot visus sev piederošos 5 hektārus zemes kopā ar mazu mājiņu, kurā dzīvoja vecs onkulītis biškopis.

Ar mūsdienu deju grupas Buras vadītāju un horeogrāfi Edīti Ābeltiņu sarunājās Ieva Zēģele
Māksla01.03.2013.

Lielais eksperiments – deja

“Mūsdienu deja ir visi šobrīd eksistējošie deju žanri, kas sajaukti vienā. Šī deja ietver arī šovdeju, hiphopu, breiku un improvizāciju. Tā ir deja ar sižetisko līniju, kurā var būt sajauktas dažādas dejas tehnikas. Tas ir žanrs, kas prasa ļoti labu dejotāja fizisko sagatavotību un regulāru darbu,” – stāsta mūsdienu deju grupas Buras vadītāja un horeogrāfe Edīte Ābeltiņa, un piebilst: “Deja manā dzīvē ir viens liels eksperiments.”

Ieva Zēģele sarunājas ar kosmētiķi Žannu Dadeko
Stils01.07.2011.

Vaniļas debesis vīriešiem…

Vīrieši vienmēr ir gribējuši labi izskatīties. Vienīgi sociālisma ideoloģija uzskatīja, ka tas nav pareizi. Daudzās ģimenēs šādi stereotipi varētu būt saglabājušies no tiem laikiem. Sliktākais ir tas, ka tēvi, kas tā domā, šo ideju cenšas uzspiest arī saviem dēliem. Svarīgi, lai zēnam būtu labs paraugs - vīrietis, kas kopj sevi un rūpējas par savu izskatu. Apmeklēt kosmētisko kabinetu ir tāda pati higiēniska procedūra kā tīrīt zobus, mazgāt matus un ķemmēties.

Ieva Zēģele, sabiedrisko attiecību maģistrs, pasākumu vadītāja, prezentēšanas un uzstāšanās mākslas lektore
Uzņēmēja prasmes01.05.2011.

12 uzstāšanās mākslas ieteikumi

Lielākā kļūda, vadot dažāda veida prezentācijas, ir vadītāja liktais uzsvars uz vārdu „prezentācija”, nevis „māksla”, šajā kontekstā saprotot to ar „māksla uzstāties”. Power Point prezentācijas programma piedāvā lielisku iespēju stāstījumam pievienot konspektīvu pārskatu, fotogrāfijas, diagrammas, pat video materiālu, tomēr nedrīkst aizmirst, ka svarīgākais prezentācijas mākslā ir nevis pati prezentācija, bet gan cilvēks, kas to vada.

Ieva Zēģele
Mārketings01.10.2010.

Neizmantojiet seksualitāti nevietā!

Viens no pasaulē izcilākajiem reklāmistiem ir Deivids Ogilvī. Viņš šim arodam veltīja 50 sava mūža gadus un no nelielas radošās laboratorijas Ņujorkā izveidoja vienu no četrām lielākajām reklāmas aģentūrām pasaulē, kuras 140 biroji ir atrodami 40 pasaules valstīs. D. Ogilvī labprāt dalās savā pieredzē par seksa izmantošanu reklāmās.

Ar Mičiganas universitātes profesoru, mārketinga speciālistu Džonu Brenču (John Branch) sarunājās Ieva Zēģele
Mārketings01.06.2010.

Latvijas uzņēmējiem vajadzētu domāt globāli

Rīgas Ekonomikas augstskolas vieslektors Džons Brenčs (John Branch), kurš lasa lekcijas augstākā līmeņa vadītājiem mārketingā, dalās savos iespaidos par Latvijas uzņēmējiem un uzņēmējdarbības vidi.

Ar Somijas kompānijas Oy Patrol Ab pārstāvniecības Latvijā vadītāju Egnāru Gudriķi sarunājās Ieva Zēģele
Stils01.04.2010.

Mode vai funkcionalitāte

Jau četrus gadus Latvijā darbojas Somijas uzņēmuma Oy Patrol Ab pārstāvniecība Latvijā. Ja esat aktīvā dzīvesveida piekritējs, tad zināsiet tādus brendus kā Asic, Fischer, Halti, Swix. Pārstāvniecības vadītājs Egnārs Gudriķis stāsta par sporta apģērbu un apavu modi un funkcionalitāti, kā arī par to, ka reti kurš no mums zina, kuri ir piemērotākie apavi skriešanai un kura jaka sporta aktivitātēm aukstā laikā.

Ar SIA Liberta vadītāju Kristīni Libertu sarunājās Ieva Zēģele
Stils01.08.2009.

Suns nav rotaļlieta

Bieži suņi tiek ņemti bērniem, sievām, vīriem, bet, manuprāt, tas ir ļoti nepareizi, jo tas ir nopietns lēmums, suns nav rotaļlieta. Es nekad nedotu savus kucēnus tādiem cilvēkiem, kas saka – gribu to kādam uzdāvināt. Cilvēkam ir jābūt gatavam, viņam ir jāsaprot, ko viņš dara un kādu atbildību uzņemas. Suns, ienākot ģimenē, maina visus dzīves paradumus, tas ir jauns ģimenes loceklis.

Ar etiķetes un protokola eksperti Irmu Kalniņu sarunājās Ieva Zēģele
Stils01.06.2009.

Atveriet tās durvis, ko vēlaties!

Etiķetes un protokola eksperte Irma Kalniņa kopš 2001. gada konsultē gan uzņēmējus, gan valsts iestāžu darbiniekus. To viņa sāka darīt gandrīz uzreiz pēc pārcelšanās uz dzīvi Latvijā no ASV. Tā kā interese par etiķetes un protokola lietām bija liela, pēc dažiem gadiem tika nodibināts savs konsultāciju uzņēmumus. Galvenās mācību tēmas ir etiķete un protokols. Tā ir daļa no komunikācijas, tāpēc, sadarbojoties ar citiem profesionāļiem, ir izveidotas jaunas un papildinošas apmācību programmas – komunikāciju un mediju video treniņi, kā arī īpašs kurss viesmīlības nozarē strādājošiem. Pa šo laiku apmācību dalībnieki jau skaitāmi vairākos tūkstošos.

Ar izglītības vadības doktori, Biznesa augstskola Turība, docenti Ievu Kalvi sarunājās Ieva Zēģele
Darba organizācija01.06.2009.

Sekretāre ir aktrise!

Sekretārei tiek likti klāt arvien jauni darbi, līdz beidzot ir vajadzīga sekretāre ar augstāko izglītību. Bet vai tad tā vairs ir sekretāre? Veidojas jauns amats – sekretāre-tulks vai sekretāre-grāmatvedis, sekretāre-atbildīgā par personālu.. Daudzi vadītāji uzskata, ka sekretāre kā amats vispār nav vajadzīgs.

Ar SIA LG + partneri direktoru Kasparu Grinbergu sarunājās Ieva Zēģele
Vaļasprieks01.12.2008.

Universāls cīņu veids Euro Koi

Kāds ir Euro Koi cīņas mērķis? Tādi ir divi – pirmkārt, tā ir universāla pašaizsardzība, kas var noderēt ikvienam, kurš grib sevi fiziski attīstīt. Otrkārt, tas ir profesionāls sporta veids.

Ar Norbertu Sarmuli, klasiskās mākslas galerijas Antonija īpašnieku un vadītāju sarunājās Ieva Zēģele
Māksla01.10.2008.

Mākslas darba vērtību nosaka tirgus!

Latviešus interesē latviešu mākslinieki. Man bieži piedāvājumus izsaka dažādi ārzemju mākslinieki, bet es viņu darbus neesmu pieņēmis, jo zinu, ka pēc tiem šeit nav pieprasījuma.

Ar stilisti Unu Bernatoviču sarunājās Ieva Zēģele
Stils01.06.2008.

Klasika vienmēr ir modē!

Una Bernatoviča ir stiliste, Make-up (dekoratīvā kosmētika, angl.) speciāliste, imidža skolas - studijas Unastyle dibinātāja, daudzu starptautisku konkursu dalībniece un uzvarētāja, Vispasaules frizieru un kosmetologu organizācijas starptautiskā tiesnese un konkursu trenere. Sava tēla veidošanu Unai ir uzticējuši Latvijā pazīstami mūziķi, dziedātāji, foto un TV projektu veidotāji.

Ar mākslinieci Annu Priedīti sarunājās Ieva Zēģele
Māksla01.04.2008.

Pinumi, kas sasilda telpu

Ar klūdziņu pīšanu sāku nodarboties, jo toreiz to izmantojām kā apdares materiālu interjeriem. Tas bija veids, kā radīt kaut ko oriģinālu un neredzētu. Klūdziņu pīšana ir roku darbs, praktiski izstrādājums tiek uztamborēts.

Ieva Zēģele
Stils01.02.2008.

Nevainojams uzvalks vai kostīms

Cilvēkiem, kas strādā biznesa vidē, garderobē noteikti ir viens vai vairāki lietišķi tērpi – kostīmi vai uzvalki. Tie ir dārgi apģērbi, kuru iegāde un rūpes par tiem prasa noteiktas zināšanas.

Ar stilisti un smaržu speciālisti Ivetu Apiņu sarunājas Ieva Zēģele
Stils01.12.2007.

SMARŽAS

Bieži cilvēks izvēlas vienkārši to, kas patīk un nedomā par to vai tas piestāv pie konkrētā tērpa. Pirms izvēlēties smaržas ir jāpadomā!

Ar mākslinieci Daci Blūmu sarunājās Ieva Zēģele
Māksla01.10.2007.

Porcelāna noslēpums

Ķīnā porcelāna izstrādājumus sāka izgatavot 9. gs. Pirmie atsevišķie porcelāna izstrādājumi Eiropā no Ķīnas nonāk jau 13. gs., pārsteidzot un apburot eiropiešus ar šī materiāla skaistumu un pilnību. Pirmie mēģinājumi atrast porcelāna masu Eiropā attīstās nepareizā virzienā. Īstu, kvalitatīvu porcelāna masu izdodas izstrādāt Johanam Frīdriham Betgeram, un tas notiek tikai 1709. gadā. Šis atklājums iezīmē pārmaiņas Eiropas keramikas vēsturē.

Ar mākslinieci Velgu Lukažu sarunājās Ieva Zēģele
Māksla01.08.2007.

Ar atvērtām acīm un sirdi

„Velgas Lukažas darbiem ir nenosakāma laika piederība. Tie ir laikmetīgi un reizē pilni senatnes. Mākslinieces rokas spēlē smalku spēli ar tagadni un pagātni, kam nav sākuma un gala, kur viena zīme dzimst no otras, savienojoties ideālā kompozīcijā. Velgas māksla ir pilna poētikas un lirikas. Tas mūsdienu urbanizētajā civilizācijā atgādina par jūtu dzīves vērtībām un trauslo mākslinieka gara pasauli.” Mākslas zinātniece Diāna Barčevska

Ar Ligitu Prodnieci sarunājas Ieva Zēģele
Stils01.08.2007.

Mans jaunais imidžs un iepirkšanās bez galvassāpēm!

Nav tāda jēdziena kā pareizs vai labs imidžs, viss ir atkarīgs no tā, kādā grupā tu gribu iekļauties un ko tu ar savu izskatu gribu pateikt sabiedrībai. Tev jābūt ģērbtam atbilstoši tai grupai, kurai tu vēlies piederēt.

Intervija ar stilisti Ligitu Prodnieci, Ar stilisti sarunājas Ieva Zēģele
Stils01.02.2007.

Kādi aksesuāri, tāds saimnieks

Aksesuāri ir viss, kas nav apģērbs, bet kas piederas cilvēka ārienei. Tās ir rotas lietas, šalles, lakati, siksnas, jostas, somas, portfeļi, brilles un citas lietas.

 

Žurnāla "Biznesa Psiholoģija" izdevējs: SIA “Business Psychology”, Reģ. Nr. 40103579279, Tālrunis: +371 29119520
www.biznesapsihologija.lv © SIA “Business Psychology”