Arhīvs

Nr. 41

novembris-decembris 2014

Nr. 40

jūlijs-augusts 2014

Nr. 39

februāris-marts 2014

Nr. 38

novembris-decembris 2013

Nr. 37

septembris-oktobris 2013

Nr. 36

jūlijs-augusts 2013

Nr. 3

Nr.3/decembris-janvāris 2006
Lasi visu žurnālu Lasi žurnālu elektroniskajā versijā, kad vien vēlies!


Rakstu pēc Arie de Geusa grāmatas “Dzīvīgais uzņēmums” 4.daļas sagatavoja Agnese Rame

Dzīvīgais uzņēmums

Uzņēmumam, tāpat kā cilvēka organismam, nemitīgi uzbrūk baktērijas un vīrusi, kas ietekmē tā veselību un dažkārt pat viņa dzīvotspēju.

Saruna ar Normundu Augustu, uzņēmuma „Dīvīzija„ direktoru, Gitu Jēkabsoni, “SIA Lattelecom”, mārketinga daļas ražošanas nodaļas vadītāja un Aivaru Kraukli, Nokia mobilo tālruņu tirdzniecibas vadītāju Latvijā

Biznesa dāvana

Dāvinātājam dāvana ir tikpat svarīga kā tās saņēmējam. Pasniedzot dāvanu, mēģina radīt labu iespaidu par pašu devēju vai viņa pārstāvēto uzņēmumu. Laika gaitā dāvana palīdzējusi nodibināt labas attiecības, virzījusi dzīvē uz priekšu, atvieglojusi pārrunas, tuvinājusi cilvēkus, paudusi atzīšanos mīlestībā. Ja runājam par tik nozīmīgiem pavērsieniem dzīvē, der nopietnāk iedziļināties jautājumā: ko īsti dāvināt....

Žanete Tauriņa Izglītības zinātnes maģistrs Izglītības vadības zinātņu doktorante Latvijas Universitāte

A/S „Siemens” vadības modelis.

Organizāciju un uzņēmumu darbinieku, un augstākā menedžmenta kompetenču mērījumi ir nepieciešami, lai mācīšanos organizācijā turpinātu veidot kā sabiedrību ietekmējošu procesu, kas atrodas savstarpējā mijiedarbībā ar sabiedrību, jo pieaugušo mācīšanās savā darba vietā ir raksturīga ne tikai konkrētajai darba videi, tā ir saistīta arī ar sociālās psiholoģijas, menedžmenta teorijas, socioloģijas un citu zinātņu teoriju izmantošanu. Tādēļ definētās menedžmenta kompetences ir ļoti nozīmīgas darbinieku tālākizglītībā, jo tiek fiksētas ne tikai esošās, bet arī iztrūkstošās zināšanas, prasmes, iemaņas, pieredzes un kvalifikācijas. Tālākizglītības procesu organizēšanā ir būtiski apzināties katra pieaugušā kā indivīda konkrētās vajadzības pēc savu kompetenču attīstīšanas, kas nosaka arī turpmāko formālās vai neformālās izglītības izvēli.

Santa Līce-Krūze Psiholoģijas zinātņu maģistrs Vadības zinātņu un mārketinga eksperte

Coaching- vadītāja instruments

Coaching ir tehnika, kas palīdz sasniegt izvirzītos mērķus un attīstīt savu potenciālu. Coachin - process, kurš virzīts uz mērķu sasniegšanu dažādās dzīves sfērās. Tā ir partnerattiecību tehnoloģija, sadarbība ar coch - pašam ar sevi, ar apkārtējo pasauli.

Andrejs Kļaviņš

Viņa Fordība

„Pārraugs! Cik negaidīts prieks! Zēni, vai saprotat? Tas ir Pārraugs; tas ir viņa fordība Mustafa Monds!’ (...) Viņa fordība Mustafa Monds! Viens no Desmit... un viņš grasījās palikt, palikt, jā, un pat runāt ar viņiem... tieši no pirmavota. Tieši no paša Forda mutes. (...) IAD uzmeta viņam nervozu skatienu. Klīda taču dīvainas baumas par to, ka Pārrauga kabineta seifā glabājoties vecas un aizliegtas grāmatas. Bībele, dzeja – Fords vien zina, kas.” (Hakslijs, Oldess (1999) „Brīnišķīgā jaunā pasaule”. Rīga, apgāds Atēna. 46-48) Oldesa Hakslija vienā no slavenākajiem 20. gadsimta antiutopiskajiem romāniem „Brīnišķīgā jaunā pasaule” figurē dievam pielīdzināta, mesiānistiska figūra Fords (angliski veidojas vārdu spēle: tas Kungs Lord kļūst par Ford, pārmainot tikai vienu burtu). Kā grāmatā tiek paskaidrots, tas ir 20. gadsimta inženieris un bagātnieks Henrijs Fords. Par ko gan viņš izpelnījās nokļūt grāmatā tik nozīmīga tēla lomā?

Iveta Seržante Ekonomikas zinātņu maģistrs Psiholoģijas zinātņu bakalaurs RTU lektore personālvadībā un vadības psiholoģijā

Cilvēkresursu (personāla) vadīšanas struktūrvienību darbības novērtēšanas kritēriji

Cilvēkresursu struktūrvienības ir tās uzņēmuma struktūrvienības, kas specializējās uz kādām no cilvēkresursu vadīšanas funkcijām un darbības virzieniem. Piemēram, tā var būt personāla daļa, darba aizsardzības daļa, personāla apmācības nodaļa u.tml.

Mūsdienu pasaules greznība zem viena jumta – „Millionaire Fair 2006”

Izstādes „Millionaire Fair” pamatkoncepcija ir - pulcēt labākos pasaules luksus preču un pakalpojumu ražotājus un tos cilvēkus, kuriem antikvāru lietu, personīgo lidmašīnu un jahtu, ekskluzīvu rotaslietu, nekustamo īpašumu, automašīnu un elitāru zirgu šķirņu iegāde ir nepieciešamība, lai komfortabli un grezni vadītu savu dzīvi un brīvo laiku.

Gada pārskats

Akcionāri un ieinteresētās personas katra gada sākumā gaida, kad tiks izdots viņus interesējošā uzņēmuma gada pārskats. Tas ir svarīgi, jo viņi vēlas redzēt finanšu rādītāju kopsavilkumu un saņemt ticamu informāciju par uzņēmuma stratēģiju, korporatīvo kultūru, tā attiecībām ar saviem darbiniekiem, apkārtējo vidi un sabiedrību kopumā.

Igors Kudrjavcevs, Rīgas Stradiņa Universitātes Integratīvās medicīnas laboratorijas vadītājs, Latvijas Austrumu vingrošanas asociācijas prezidents, medicīnas Cigun apmācīttiesīgais ārsts

Cigun un stresa menedžments

Latvijas Veselības ministrija Cigun ir apstiprinājusi kā oficiālu ārstniecības un profilakses metodi

Ar Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras studentu Reini Liepu sarunājas Andrejs Kļaviņš

Es varu dienām sēdēt lietū zem lietussarga, salt un gleznot

Reinis Liepa ir Latvijas Mākslas akadēmijas maģistrantūras students, kurš uzskata, ka māksliniekam ir jābūt samurajam un viņa otai – zobenam. Runājāmies par mākslu, darbu un mākslinieku iespējām mūsdienu darba tirgū.

Ineta Lesīte Stila konsultante-vizāžiste Strādā kosmētikas, krāsu un stila studijā „Beauty for all seasons”

Svētku apģērbs svētku noskaņai

Vakartērps var būt svētku tērps, izejamais tērps un balles tērps. Parasti cilvēkiem vakartērps asociējas tikai ar kaut ko vienu, bet tā nemaz nav.

Saruna ar četrkārtējo Pasaules čempionu motokrosā ar blakusvāģi, uzņēmēju Kristeru Serģi

Motosportā – profesionālis, biznesā – pagaidām amatieris

Cik gadus Tu nodarbojies ar biznesu? Apmēram sešus. Tavs bizness ir motociklu veikali? Jā, tā ir nodarbošanās paralēli motobraukšanai. Man pat grūti teikt, vai to var nosaukt par biznesu. Pagaidām ar lielu peļņu nevaru lepoties. Ceru, ka tas var būt notiks nākotnē. Droši vien tad, kad beigšu braukt sacensībās. Šogad guvu traumu un līdz ar to mazāk braucu. Parādījās brīvs laiks un nolēmu atvērt vēl vienu veikalu Dārzciema ielā 60. Šis ir plašāks, labākās telpās. ...

 

Žurnāla "Biznesa Psiholoģija" izdevējs: SIA “Business Psychology”, Reģ. Nr. 40103579279, Tālrunis: +371 29119520
www.biznesapsihologija.lv © SIA “Business Psychology”