Arhīvs

Nr. 41

novembris-decembris 2014

Nr. 40

jūlijs-augusts 2014

Nr. 39

februāris-marts 2014

Nr. 38

novembris-decembris 2013

Nr. 37

septembris-oktobris 2013

Nr. 36

jūlijs-augusts 2013

Nr. 15

Nr.15/decembris-janvāris 2008
Lasi visu žurnālu Lasi žurnālu elektroniskajā versijā, kad vien vēlies!


Baiba Šustere

Radošs – orientējies uz attīstību - uzņēmums, kurā es strādāju!

Baiba Šustere strādā uzņēmumā SIA ZZ Dats un vada grāmatvedības projekta izstrādi. Šis uzņēmums ir dibināts 1995. gadā un kopš darbības sākuma darbojas programmatūras izstrādes jomā, kas aptver pilnu programmatūras izstrādes ciklu: sistēmanalīze, projektēšana, izstrāde, ieviešana, uzturēšana. Pašlaik uzņēmumā strādā 60 darbinieki, tajā skaitā kvalificēti IT speciālisti - sistēmanalītiķi, lietojumprogrammu izstrādātāji, tehnoloģiju eksperti, projektu vadītāji, datu bāzu un tīkla administratori, testētāji un dokumentācijas izstrādātāji. ZZ Dats veic ne tikai profesionālu programmatūras izstrādi, bet arī kvalitatīvu programmu lietotāju apmācību, programmatūras uzturēšanu un klientu apkalpošanu. Viņu klienti – izstrādāto programmu lietotāji ir visos Latvijas novados. Tie ir gan pašvaldības, gan dažādu nozaru komercuzņēmumi.

Ar psiholoģijas zinātņu profesoru no Austrālijas Arturu Kropleju (Arthur Cropley) sarunājās Līga Šaplaka

Kas ir kreativitāte?

Kreatīvs vadības stils pēc savas dabas ir tāds, kas meklē problēmas. Šāds stils iedrošina cilvēkus apšaubīt status quo (pašreizējo stāvokli), saskatīt problēmas savā ikdienā, ieteikt jaunas un radošas pieejas utt. Lai gan bieži vien cilvēki saka, ka to visu dara, tomēr daudzi vadītāji noraida jebkādas šādas aktivitātes.

Ar RPIVA Kreativitātes zinātniskā institūta direktori prof. Dr. psych. Ritu Bebri un pētnieci Mg. psych. Līgu Roķi sarunājas Līga Šaplaka.

Kreatoloģija – XXI gadsimta zinātne

Pastāv daudzas un dažādas kreativitātes definīcijas, teorijas un skaidrojumi. Ir sadzīviskais skaidrojums un ir zinātniskais skaidrojums. Ja mēs ieskatāmies psiholoģijas vārdnīcās, tad daudzās no tām kreativitātes termina nemaz nav – tās vēl nav izaugušas līdz tādam līmenim. Savukārt vārdnīcās, kurās šo terminu var atrast, tā skaidrojumi ir ļoti dažādi un pretrunīgi. Bez šiem daudzajiem aptuvenajiem skaidrojumiem tomēr ir dažas vadlīnijas, par kurām zinātnieki ir vienojušies, ka tās ir kreativitātes kodols.

SIA Komercizglītības centra pasniedzējs - konsultants Aigars Plotkāns

Radošums - nestandarta risinājums standarta situācijā

Radošums nav risinājums mūsu iegribu un vēlmju apmierināšanai, tā ir mēness otrā puse. Negaidīta, pārsteidzoša un varbūt pat biedējoša. Tomēr Pasaule šodien visaugstāk novērtē un apmaksā radošos produktus. Radošais ir pievienotā vērtība jebkuram produktam.

Ar režisoru, pasniedzēju un psihologu Juri Rijnieku sarunājās Elga Zēģele

Mācīties – nozīmē interesēties par dzīvi

Esmu režisors, pasniedzējs, psihologs un terapeits. Galvenais, kas man pašam par sevi ir sakāms, ir tas, ka man piemīt mācīšanās kāre un mūžīgā studenta sindroms man ir diezgan spēcīgi izteikts.

Elga Zēģele

Ravējslēdzējs

Ideja par rāvējslēdzēju Elajam Hou radās nejauši, atpūtas brīdī virpinot rokās un ar pirkstiem velkot pa putna spalvu. Viņa izgudrojums pilnībā atbilst pašreizējai rāvējslēdzēja konstrukcijai.

Silva Balode organizāciju psiholoģe SIA Notikumu Raktuves

„Pakārt nedrīkst atbrīvot” – jeb zivs pūst no galvas

Pakārt nedrīkst atbrīvot – vispārzināma patiesība par komata ievietošanas nozīmīgumu. Komats būtiski maina teikuma jēgu un sekas. Ar to gribēju ilustrēt to lielo nozīmi, kāda piešķirama pareizai izpratnei par iekšējo komunikāciju uzņēmumā. Tāpat kā komata atrašanās vieta teikumā, tā var uzņēmumu gan nogremdēt, gan pacelt jaunā kvaliātē. Komatus liek uzņēmuma vadība, un - kādas šīs pieturzīmes būs, tāda būs uzņēmuma nākotne.

Ar ISIS (Israel –Psychodrama and Intermodal Expressive Arts) skolas dibinātāju un direktoru, psihoterapeitu no Izraēlas Jakovu Naor (Yaacov Naor) sarunājas Līga Šaplaka

Teikt jā, kad es domāju jā un teikt nē, kad domāju nē

Man ļoti patīk mans darbs, es nepārtraukti satieku jaunus un interesantus cilvēkus, un gūstu prieku no tā. Tur nav vietas garlaicībai. Varbūt reizēm es esmu noguris, bet ne garlaicības mākts! Psihodrāma ir teātra radīšana uz līdzenas vietas! Es protagonistam saku: „ Tā ir tava iespēja, tas ir tavas dzīves teātris, dari tagad, negaidi, dzīve nav mūžīga!” Esmu izvēlējies ļoti īpašu profesiju, un tā nāk no manas bērnības pieredzes.

Ilgvars Zihmanis

„Un vēl kāda lieta…” Stīvs Džobss un Apple Inc.

Viena lieta ir radīt un ieviest jaunas lietas sfērā, kas pati ir pilnīgi jauna, bet pavisam cita – tai pašā sfērā, kas laika gaitā kļuvusi piesātināta. Taču tādi cilvēki ir. Pārpilns mobilo telefonu tirgus? Atnāca Stīvs Džobss un firma Apple ar savu iPhone, pēc kura nu kāro gan students, gan augstākā līmeņa vadītājs.

Latvijas Biznesa Konsultantu asociācijas izpilddirektors foruma Uzņēmēju zinību dienas organizators Dainis Locāns

Uzņēmēju zinību dienas 2008

Septembrī Rīgā, viesnīcā Reval Hotel Latvija notika ikgadējais Latvijas Biznesa Konsultantu asociācijas rīkotais Biznesa forums “Uzņēmēju zinību dienas 2008”.

Līga Šaplaka

Sieviete un vīrietis Eiropas kino Psihoanalīze

2008. gada 26. un 27.septembrī Rīgā, Veselības institūta Mākslu terapijas centrā notika seminārs “Sieviete un vīrietis Eiropas kino”, kas bija veidots kā psihoanalīzes process, un to vadīja itāļu izcelsmes psihoanalītiķis, supervizors un lektors Andrea Sabbadini.

Ar SIA Kokrade valdes priekšsēdētāju Kalvi Punti sarunājas Elga Zēģele

Stila mēbeles

20.gadsimta piecdesmito un sešdesmito gadu “plastmasas” paaudze centās atbrīvoties no vecajām, mantotajām mēbelēm. Tomēr patiesas vērtības spēj pārdzīvot laiku, un šodien kā lielisks akcents jebkurā interjerā ir mēbele, kas darināta, ņemot par pamatu pagātnē veidotus mēbeļu paraugus. Stila mēbeles liecina nevien par materiālo labklājību, bet arī par izsmalcinātu stilu.

Ar mākslinieci Agnesi Vaļinieci sarunājās Elga Zēģele

Rokdarbi ir smalka lieta!

Rokdarbi ir smalka lieta! Meklējot kompromisu, lai varētu darīt to, kas man patīk un pelnīt, sāku apgleznot zīdu – lakatus un kaklasaites. Aksesuāri ir tāds labs akcents, kurā ielikto darbu var labi redzēt, tas izceļas, to novērtē. Ar to es sāku pelnīt. Pašreiz mūsu darbnīcas pamatnodarbe ir arī aksesuāru izgatavošana.

Ar psihoterapeiti Rovēnu Zarakovska sarunājās Līga Šaplaka

Saulgrieži – laiks, kad atjaunot saikni ar sevi

Senie rituāli un tradīcijas mani piesaista ar savu vienkāršību, dabiskumu, radošo pieeju, kā arī ar to kopības sajūtu, kas virmo starp rituāla dalībniekiem. Tie dod brīvības sajūtu un ir efektīvi.

Ar SIA LG + partneri direktoru Kasparu Grinbergu sarunājās Ieva Zēģele

Universāls cīņu veids Euro Koi

Kāds ir Euro Koi cīņas mērķis? Tādi ir divi – pirmkārt, tā ir universāla pašaizsardzība, kas var noderēt ikvienam, kurš grib sevi fiziski attīstīt. Otrkārt, tas ir profesionāls sporta veids.

 

Žurnāla "Biznesa Psiholoģija" izdevējs: SIA “Business Psychology”, Reģ. Nr. 40103579279, Tālrunis: +371 29119520
www.biznesapsihologija.lv © SIA “Business Psychology”