Arhīvs

Nr. 41

novembris-decembris 2014

Nr. 40

jūlijs-augusts 2014

Nr. 39

februāris-marts 2014

Nr. 38

novembris-decembris 2013

Nr. 37

septembris-oktobris 2013

Nr. 36

jūlijs-augusts 2013

Nr. 12

Nr.12/jūnijs-jūlijs 2008
Lasi visu žurnālu Lasi žurnālu elektroniskajā versijā, kad vien vēlies!


Ar profesori Baibu Rozentāli, Valsts aģentūras Latvijas infektoloģijas centrs direktori sarunājās Elga Zēģele

Katram ir uzlikts tik cik viņš var nest

Baiba Rozentāle deviņus gadus vada Latvijas Infektoloģijas centru un vadošus amatus ieņēmusi jau ilgāku laiku pirms tam. Savā ikdienas darbībā viņa efektīvi vada savu komandu, izmantojot nozīmīgākos atzinumus biznesā. Baibai Rozentālei ir MBA grāds uzņēmējdarbībā, kas devis jaunas ierosmes un skatījumu uz vadītāja darbu. Viņa ir iecelta par Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieci un saņēmusi ordeni. Baiba uzskata, ka sievietes ir labas vadītājas un politiķes, spēj pieņemt nopietnus lēmumus un domā globāli.

Žurnāla Biznesa Psiholoģija rīkotajā diskusijā piedalījās: Daina Pečate - SIA Arkolat prezidente Rita Pranča - SIA Timber House Baltic direktore Sigita Pivina - SIA Swedwood Latvija pārdošanas un loģistikas vadītāja Elga Zēģele - žurnāla Biznesa Psiholoģija galvenā redaktore

Ko nozīmē būt Biznesa sievietei?

Tā ir tēma, par kuru var daudz filozofēt - vai tiešām sievietēm vieta ir tikai pie plīts un dzīve mājās. Ļoti daudzas sievietes sevi nerealizē tāpēc, ka kāds ir iedomājies, ka tava vieta ir tur, nevis citur. Sieviete var izdarīt ļoti daudz. Protams, ka tas prasa darbu – jāmācās, jo daudz ir jāzina, jāpaspēj paveikt tik daudzos pienākumus. Tā ir dārga maksa! Jautājums, vai tu gribi to maksāt?

Solvita Vītola, Biznesa augstskolas Turība Uzņēmējdarbības vadības fakultātes dekāne

Kā top biznesmenis?

Vai biznesa studijas ir uzņēmēja veiksmes atslēga un vai neizglītota biznesa praktiķa darbība var būt ilgtspējīga, - tā ir lielākā neskaidrība, runājot par izglītības lomu uzņēmējdarbībā.

Ramona Gredzena Sociālais pedagogs SIA O.D.A konsultante, GMC projekta vadītāja Latvijā

Biznesa vides imitācijas metode

Lai veicinātu uzņēmumu konkurētspēju un pilnveidotu Latvijas uzņēmumos strādājošo vadītāju un speciālistu prasmes biznesa un stratēģiskajā vadībā, pirmo reizi arī Latvijas uzņēmumiem tiek piedāvāta iespēja veidot komandas un piedalīties Stratēģiskās vadības sacensībā - Global Management Challenge (GMC).

Kristiāna Lapiņa Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības augstskolas lektore, Grāmatas “Psihosomatiskās sakarības un mūsdienu cilvēks” autore Medicīnas zinātņu bakalaurs Pedagoģijas zinātņu maģistrs

Tastatūra kā ierocis un kopējas labierīcības

Darba vidē ir ļoti daudz spriedzi pastiprinošu elementu. Ņemot vērā to, ka lielākās problēmas rodas vidēs, kuras varam nodēvēt par birojiem, mēģināsim šoreiz uz tām paraudzīties no psiholoģiskās puses.

Aelita Švītiņa Organizāciju attīstibas centra Spring Valley konsultante

Dzīvosim laikā!

„Vairāk par visu es vēlētos, lai tu zinātu to, ko pārzina tikai nedaudzi. Tā ir patiesā laika vērtība un tā izmantošana. Par to runā visi, bet tikai nedaudzi cilvēki to pielieto praksē. Ikviens muļķis, kas nosit savu laiku ar niekiem, tomēr runā banālas un nodrāztas frāzes, un tādu ir miljoniem, lai pierādītu laika vērtību un tā īslaicīgumu. Saules pulksteņiem visā Eiropā šajā nolūkā ir asprātīgi uzraksti, lai neviens neizniekotu savu laiku, lai katru dienu apzinātos, cik nepieciešams ir izmantot laiku lietderīgi un cik neatgūstams ir zaudētais laiks.” Lords Česterlfīlds ( vēstule dēlam)

Elga Zēģele psiholoģijas zinātņu maģistrs vadības un mārketinga konsultante

Mērķa grupu apraksti

Masu mārketings ir miris – vidējā patērētāja vairs nav! – Tā apgalvo mārketinga speciālisti. Radot jaunu preci vai pakalpojumu, pats svarīgākais jautājums - Kas būs tā pircējs?

Ar Tomu Zirdziņu, SIA Grāmatvedības vadība un konsultācijas valdes locekli sarunājas Elga Zēģele

Ārpakalpojumi – biznesa atbalsts

Katrs uzņēmums izmanto kaut kāda veida pakalpojumus, piemēram, reti kurš pats birojā tīra paklājiņus, un reti kuram ir savi kurjeri. Ļoti daudz ir tādu lietu, kuru nodrošināšanai mēs izmantojam citus uzņēmumus.

Ar Evu Tarasovu psihosomatiskās medicīnas ārsti, psihoterapeiti sarunājas Līga Šaplaka

Grupu psihodinamiskā psihoterapija

Grupu psihoterapija ir viens no psihoterapijas veidiem, kurā katrs grupas dalībnieks ir vienlaikus gan pacients, gan terapeits. Ļoti svarīgi, manuprāt, ir, ka tā ir medicīnā atzīta psihoterapijas metode, kas ir pamatīgi pētīta un atzīta par drošu. Šis psihoterapijas veids ir piemērots pacientiem ar gandrīz jebkuru psihopatoloģiju, tas ir, cilvēkiem ar jebkāda veida problēmām, bet visefektīvākā tā ir augsti funkcionējošiem cilvēkiem. Vienkāršākā valodā tas būtu – cilvēkiem, kuri jūtas veseli, gana apmierināti ar dzīvi, taču jūt, ka viņiem „pieklibo“ kāda no dzīves sfērām, kāds viens dzīves aspekts, un cilvēks pats jūt, nojauš, kas ir tas, kas viņam traucē, un viņš grib no šī traucējuma atbrīvoties. Sociāli adaptēti cilvēki.

Ilgvars Zihmanis

Ratans Tata – pieticīgais miljardieris ar dzelzs tvērienu

Pavisam nesen klasiskās britu automašīnu markas Jaguar un Land Rover vēl piederēja koncernam Ford. Šāgada martā Ford, cīnoties ar izmaksām un ražošanas optimizāciju, pārdeva abas šīs automašīnu markas par 2,3 miljardiem dolāru. Pircējs izrādījās indiešu uzņēmums Tata Motors, par kuru Latvijā gan maz kurš dzirdējis. Taču tas nemaz netraucēja šim uzņēmumam izlikt galdā tik nopietnu summu, tāpēc ka aizmugurē tam ir vesels rūpnieciskais konglomerāts – Tata Group. Ģimenes uzņēmums, ko vairāk nekā piecpadsmit gadus vada miljardieris Ratans Tata. Vismaz vienu viņa impērijas produktu Latvijā noteikti pazīst daudzi – tā ir Tetley tēja.

Ar stilisti Unu Bernatoviču sarunājās Ieva Zēģele

Klasika vienmēr ir modē!

Una Bernatoviča ir stiliste, Make-up (dekoratīvā kosmētika, angl.) speciāliste, imidža skolas - studijas Unastyle dibinātāja, daudzu starptautisku konkursu dalībniece un uzvarētāja, Vispasaules frizieru un kosmetologu organizācijas starptautiskā tiesnese un konkursu trenere. Sava tēla veidošanu Unai ir uzticējuši Latvijā pazīstami mūziķi, dziedātāji, foto un TV projektu veidotāji.

Ar deju centra Nianse vadītāju Jutu Vanagu sarunājas Edijs Frīdenbergs

Kungs vada, un dāma seko!

Deja – tā ir kustība. Šodien cilvēkiem ir mazkustīgs dzīvesveids, un par prioritāti ir kļuvusi laika pavadīšana pie televizora un datora. Lai to kompensētu, noteikti iesaku dejot. Ļoti ceru, ka drīz Latvijā notiks deju maratons tāpat kā skriešanā.

Ar Jāni Timofejevu sabiedrībā pazīstamu, kā Gar Jāni – Kabriokluba prezidentu sarunājās Elga Zēģele

Lai katra diena saulaina!

Mēs – latvieši, esam tauta, kurai raksturīgs praktiskums. Ne velti saka – praktiskais latvietis! Lai brauktu ar kabrioletu, ir jābūt mazliet dullam. Kabriolets pretstatā visam minētajam ir nepraktiska mašīna, un praktiska tauta to tā īsti neatzīst. Kas tad ir kabrioleta īpašnieki?

 

Žurnāla "Biznesa Psiholoģija" izdevējs: SIA “Business Psychology”, Reģ. Nr. 40103579279, Tālrunis: +371 29119520
www.biznesapsihologija.lv © SIA “Business Psychology”