Arhīvs

Nr. 41

novembris-decembris 2014

Nr. 40

jūlijs-augusts 2014

Nr. 39

februāris-marts 2014

Nr. 38

novembris-decembris 2013

Nr. 37

septembris-oktobris 2013

Nr. 36

jūlijs-augusts 2013

Nr. 10

Nr.10/februāris-marts 2008
Lasi visu žurnālu Lasi žurnālu elektroniskajā versijā, kad vien vēlies!


Ar Ilānu Ekbaumu Ernst & Young vecāko projektu vadītāju sarunājas Elga Zēģele

Ernst & Young – Kvalitāte visā, ko mēs darām

Ernst & Young ir viens no četriem lielākajiem konsultāciju uzņēmumiem pasaulē un septītais lielākais privātais uzņēmums ASV (pēc 2007.gada biznesa žurnāla Forbes datiem). Ernst & Young ir uz partnerību balstīts konsultāciju uzņēmumu tīkls, kurā esošie uzņēmumi izmanto vienotas metodoloģijas, datu bāzes un citus zināšanu resursus. Vecākā zināmā šī uzņēmuma partnerība radusies Anglijā jau tālajā 1849. gadā.

Ar A/S „Digital Mind” valdes priekšsēdētājam Rinaldu Slucki sarunājās Elga Zēģele

Uzņēmumiem mainīties liek konkurence!

Šobrīd Latvijā biznesa procesu vadības konsultanti piedāvā procesu automatizēšanas tehnoloģijas. Tie ir procesi, kas saistīti ar klientu apkalpošanu, produktu ražošanu, organizācijas pārvaldību.

Aleksandrs Fridmans biznesa stratēģiskās attīstības konsultants, konsultāciju kompānijas “Amadeus Group” pārvaldošais partneris

Karā kā jau karā?

Bizness – tas ir karš. Pircēji – teritorija, kas ir jāiekaro. Konkurenti – pretinieki, kas ir jāuzveic. Lai uzvarētu karā, ir nepieciešama stratēģija. Tieši šis dokuments apraksta kara mērķus, iespējamo pretinieku resursus un kaujas operāciju prioritārās metodes. Visiem klientu naudas nepietiks!

Elga Zēģele psiholoģijas zinātņu maģistrs vadības un mārketinga konsultante

Apmierinātība ar darbu kā organizācijas darba efektivitātes rādītājs

Darba produktivitāte ir uzņēmumu vadītājus interesējošs mainīgais, ko raksturo darbinieku apmierinātību ar darbu. Apmierinātība ar darbu ir indivīda afektīva, tas ir, emocionāla reakcija uz viņa patreizējā darba apstākļiem.

Santa Līce-Krūze Psiholoģijas zinātņu maģistrs SIA “O.D.A.” projekta “Ko man darīt?” pakalpojuma vadītāja un Marina Ramata Psiholoģijas zinātņu maģistrs, SIA “O.D.A.” projekta “Ko man darīt?” vecākā konsultante

Darbinieku atbalsta programmas Latvijā un pasaulē

Sarežģījumi gan darbā, gan citās jomās nereti rada stresu, traucē darbiniekiem produktīvi strādāt. Lai darba ražīgums un produktivitāte neciestu, lai mazinātu darbinieku aiziešanu no darba, lai atbalstītu savus darbiniekus grūtās situācijās, ASV un Eiropas valstīs 20.gadsimta vidū tika izveidotas darbinieku atbalsta programmas.

Ar profesoru Juriju Adleru sarunājās Elga Zēģele

Noķer bumbiņu!

Profesors Jurijs Adlers bija viens no 11. Starptautiskas kvalitātes vadības konferences lektoriem. Viņš ir beidzis Maskavas Valsts tērauda un sakausējumu institūtu un 1965. gadā aizstāvējis doktora disertāciju. Strādājis zinātnisku darbu kopš 1960. gada, īpaši pievēršoties statistiskajai kvalitātes kontrolei un kvalitātes vadības metodēm. Profesors joprojām lasa lekcijas un strādā pētniecisko darbu Maskavas Valsts tērauda un sakausējumu institūtā, kā arī sniedz vadības konsultācijas uzņēmumiem. Viņš ir Krievijas Kvalitātes problēmu akadēmijas akadēmiķis, Amerikas Kvalitātes biedrības biedrs un Starptautiskās Kvalitātes profesionāļu ģildes padomes loceklis, daudzu publikāciju autors un pieprasīts lektors kā Krievijā un tālu aiz tās robežām. Konferences ietvaros viņš piedalījās ar prezentāciju “Motivācija, kvalitāte, vadība un visi citi kustoņi”, bet nākošajā dienā interesentiem vadīja semināru „Izplatītās japāņu metodes Hošin un Ringi personāla iesaistīšanai: kāpēc un kā tās lietot?”

Ar uzņēmuma Canon prezidentu Hansu Vikstromu sarunājās Elga Zēģele

Canon ir Nr.1!

Pagājušā gada nogalē uzņēmums IB Serviss, kas Latvijā pārstāv firmu Canon, svinēja savu 15 gadu jubileju. Gaviļniekus sveikt bija ieradušies klienti un sadarbības partneri, kā arī augstas amatpersonas no uzņēmuma Canon.

Ar Jāni Riņķi, SIA „Public Relations Holding” valdes priekšsēdētāju sarunājās Edijs Frīdenbergs

Par ētiku un liekulību sabiedriskajās attiecībās

Ja žurnālistam būtībā „patiesība stāv pāri visam”, tad sabiedrisko attiecību speciālista uzdevums ir paust organizācijas vai sava klienta viedokli. Viņa uzdevums nebūt nav noskaidrot patiesību. SA speciālista uzdevums ir pārstāvēt un arī aizstāvēt klientu korektas komunikācijas ietvaros.

Ar Ansi Butnoru sarunājas Baiba Gāliņa

Gleznojot iepazīt sevi

Labam gleznotājam ir jāglezno divas lietas: cilvēks un dvēsele, pirmo izdarīt ir ļoti vienkārši, bet otro daudz grūtāk, jo atvērt dvēseli, uzdrīkstēties tajā ieskatīties un atainot redzēto, prasa lielu drosmi. Bet tas ir tā vērts, jo tikai tas ir īsts mākslinieks, kura otu kustina dvēsele, nevis prāts. Leonardo da Vinči

Ieva Zēģele

Nevainojams uzvalks vai kostīms

Cilvēkiem, kas strādā biznesa vidē, garderobē noteikti ir viens vai vairāki lietišķi tērpi – kostīmi vai uzvalki. Tie ir dārgi apģērbi, kuru iegāde un rūpes par tiem prasa noteiktas zināšanas.

Baiba Gāliņa

Dumpojošais biljonārs – Ričards Brensons

Sers Ričards Brensons ir angļu uzņēmējs, kas kļuva pazīstams, izveidojot brendu Virgin, zem kura atrodas vairāk kā 360 dažādu kompāniju. Pazīstamākās no tām – Virgin Atlantic Airways un Virgin Records Group. Pirmo veiksmīgo biznesu Ričards uzsāka 16 gadu vecumā, izdodot žurnālu Students, ar kuru gribēja informēt studējošos jauniešus par ikvienu lietu, kas būtu jāzina skolēnam, mūsdienās mērķis ir daudz lielāks, Brensons vēlas savu brendu padarīt pazīstamāku par Coca – Cola zīmolu. Tomēr plašākai publikai Ričards Brensons ir pazīstams nevis ar uzņēmējdarbību, bet ekstrēmo dabu, Ričards ir vienīgais, kurš gaisa balonā pārceļojis pāri Atlantijas okeānam, izveidojis realitātes šovu Dumpīgais biljonārs, kurā dalībniekiem, pārspējot biljonāru, bija iespēja laimēt biljons dolāru un kļūt par vienu no viņam piederošo uzņēmumu direktoru.

 

Žurnāla "Biznesa Psiholoģija" izdevējs: SIA “Business Psychology”, Reģ. Nr. 40103579279, Tālrunis: +371 29119520
www.biznesapsihologija.lv © SIA “Business Psychology”